THEA THE AWAKENING ZŁOTA EDYCJA PC

Nowy produkt

ZŁOTA EDYCJA zawiera:
- grę Thea The Awakening
- cyfrową ścieżkę dźwiękową z gry
- 4 szt. pocztówek z wizerunkami potworów z gry
- dwustronny drukowany plakat
- dodatek Powrót Gigantów:

  • 70 nowych zdarzeń składających się na quest Olbrzymów
  • Zupełnie nowe karty
  • Nowe budynki
  • Edytor, umożliwiający tworzenie własnych questów
  • Oraz wiele innych.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

59,00 zł

Dodaj do schowka

Opis

Wersja językowa polska - napisy

Więcej informacji

To rzadko spotykany na pecetach miks gatunkowy, który u swojego fundamentu ma strategię turową, lecz zawiera także elementy gry survivalowej, karcianej i paragrafowej. Również realia, w których toczy się akcja tej produkcji, są nietypowe – mamy tu mroczny świat fantasy po apokalipsie, czerpiący garściami z mitologii słowiańskiej, jeśli chodzi o klimat, bestiariusz etc. Omawiana gra jest debiutanckim dziełem niezależnego zespołu MuHa Games, który został założony w Oksfordzie, lecz liczną jego część stanowią Polacy (w tym deweloperzy maczający palce przy serii Wiedźmin).

Na początku zabawy wybieramy jedno z ośmiu słowiańskich bóstw o unikalnych zdolnościach, którym pokierujemy. Następnie trafiamy na rozległą, losowo generowaną mapę, gdzie najważniejszym punktem jest znajdująca się pod naszą pieczą mała wioska, zamieszkana przez garstkę ludzi ocalałych z tajemniczego kataklizmu, jaki nawiedził świat Thea. Każdy człowiek pod naszą kontrolą to postać z unikalnym wyposażeniem oraz zestawem współczynników i zdolności. Istotą rozgrywki jest eksplorowanie magicznej krainy w turach na mapie podzielonej na heksagonalne pola, gromadzenie surowców (w tym niezbędnego do przetrwania pożywienia), rozbudowywanie osady, konstruowanie przeróżnych przedmiotów oraz zmaganie się z przeciwnościami losu, które przybierają postać nie tylko potworów czy złych mocy, ale również chorób, pożarów etc.

Gdy wyznaczona przez nas grupka eksploruje świat, natrafia na rozmaite miejsca i postaci niezależne, z którymi wiąże się wspomniana we wstępie mechanika gry paragrafowej (w sumie ponad 200 losowych spotkań). Oprócz tego musimy liczyć się z losowymi zdarzeniami mogącymi np. dotknąć naszą wioskę. Każde spotkanie jest reprezentowane przez dość obszerny opis tekstowy, przedstawiający sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, oraz kilka reakcji do wyboru. W ten sposób wikłamy się w różne historie, nierzadko wielowątkowe. To one wyznaczają przebieg rozgrywki, więc zabawa za każdym razem wygląda inaczej i może mieć inne zakończenie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Thea: The Awakening nie oferuje klasycznej kampanii fabularnej – każdy „scenariusz” stanowi tutaj pełnoprawną, wielogodzinną przygodę z kompletną fabułą.

Również wymieniona wcześniej mechanika karciana zasługuje na dłuższy opis. Jest ona stosowana do rozstrzygania wszelkich sytuacji spornych – nie tylko tradycyjnie pojmowanych starć z dzikimi bestiami czy bandytami, ale także w sytuacjach takich jak zagrożenie wioski pożarem bądź klątwą, a nawet przy próbach perswazyjnego przekonania kogoś do naszych racji. Podczas starcia nasze postacie i przeciwności losu są reprezentowane przez karty. Część z nich ma za zadanie zmagać się bezpośrednio „w polu”, podczas gdy reszta pozostaje w odwodzie, wspomagając walczących rozmaitymi mocami i akcjami specjalnymi.

Gra Thea: The Awakening w wersji PC powstała na silniku Unity 5. Większość rozgrywki toczy się w całkiem ładnym, trójwymiarowym środowisku, ale w wielu sytuacjach (zwłaszcza podczas karcianych potyczek) towarzyszą nam estetyczne, dwuwymiarowe rysunki.  

 

Wymagania sprzętowe:

Rekomendowane: Quad Core 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7

Opinie

Na ten moment brak opinii klientów.

Napisz opinię

THEA THE AWAKENING ZŁOTA EDYCJA PC

THEA THE AWAKENING ZŁOTA EDYCJA PC

ZŁOTA EDYCJA zawiera:
- grę Thea The Awakening
- cyfrową ścieżkę dźwiękową z gry
- 4 szt. pocztówek z wizerunkami potworów z gry
- dwustronny drukowany plakat
- dodatek Powrót Gigantów:

  • 70 nowych zdarzeń składających się na quest Olbrzymów
  • Zupełnie nowe karty
  • Nowe budynki
  • Edytor, umożliwiający tworzenie własnych questów
  • Oraz wiele innych.