Nowy THIS IS THE POLICE PS4 Zobacz większe

THIS IS THE POLICE PS4

Nowy produkt

Daj się uwieść pełnej intryg opowieści o korupcji i zbrodni. Jako Jack Boyd, szef policji, musisz zmierzyć się ze światkiem przestępczym Freeburgu — miasta, które schodzi na psy. Czy Jack przejdzie na emeryturę, ciesząc się okrągłą sumką na koncie, czy też może będzie biedował lub nawet...

Więcej szczegółów

89,00 zł

Dodaj do schowka

Opis

Wersja językowa angielska

Więcej informacji

To nietypowa gra strategiczna z elementami przygodowymi przeznaczona na PlayStation 4. Gracz wciela się w niej szefa miejscowej policji, a zamiast jedynie pilnować porządku, z przyczyn osobistych postanawia zacząć nagminnie łamać prawo i zdobyć w ten sposób potrzebną gotówkę. Robiąc użytek ze swojego autorytetu oraz wpływów, wykorzystuje lokalnych przedstawicieli przestępczego półświatka do zdobycia fortuny, ale musi jednocześnie uważać, aby nikt nie przyłapał go na gorącym uczynku. Za produkcję odpowiada niezależne studio Weappy.

Fabuła

Głównym bohaterem opowiadanej historii jest Jack Boyd – sześćdziesięcioletni policjant, naczelnik posterunku we Freeburgu, który za równe 180 dni przechodzi na wymuszoną emeryturę. Za swoją wierną służbę i oddanie prawu nigdy nie otrzymał jednak należytej podzięki, więc postanawia po raz pierwszy w życiu przestać kierować za zasadami. Obserwując swoich skorumpowanych kolegów i ich wystawne życie, chce zdobyć okrągły milion dolarów, bez oglądania się na moralność oraz swoje dotychczasowe praktyki.

Mechanika

Rozgrywka w This is the Police podzielona jest na dwa osobne segmenty – fabularny oraz strategiczny. W pierwszym śledzimy losy protagonisty oraz budujemy relacje z pozostałymi kluczowymi postaciami w grze, zaś w drugim decydujemy o popełnianych przestępstwach i zarządzamy oddziałami policji, próbującymi im zapobiec. Jednocześnie musimy nieustannie obracać dużymi pieniędzmi, decydować o ulepszeniach oddziałów, ale i „prać” część zarobionej na lewo gotówki – wszystko w taki sposób, aby nikt nie spostrzegł tego, co tak naprawdę robimy. Ciągłe zachowywanie pozorów i balansowanie na granicy przestępczości oraz prawa to jedna z charakterystycznych cech produkcji, a pomimo braku skomplikowanych statystyk, element ekonomiczny siłą rzeczy odgrywa kluczową rolę przy zakończeniu fabuły.

Sam finał losów Jacka nastaje po upływie 180 dni, może on jednak wyglądać na przynajmniej kilka sposobów – alternatywną dla udanego szwindla jest także perspektywa spędzenia reszty życia w więzieniu czy chociażby śmierć poniesiona z rąk lokalnych mafiosów. Decyzje gracza wpływają na to, które z zakończeń obejrzymy, tak więc każdy wybór odgrywa istotną rolę.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna This is the Police na platformie PlayStation 4 jest stosunkowo uproszczona – składające się w większości z nieskomplikowanych wektorów modele są jednak bardzo estetyczne i wymowne. Tyczy się to zarówno obserwowania rozgrywki podczas fabularnej narracji, jak i strategicznej mapy miasta. Ciekawostką jest fakt, że głos głównemu bohaterowi podkłada Jon St. John – aktor, który zasłynął wiele lat temu jako Duke Nukem.


 


Opinie

Na ten moment brak opinii klientów.

Napisz opinię

THIS IS THE POLICE PS4

THIS IS THE POLICE PS4

Daj się uwieść pełnej intryg opowieści o korupcji i zbrodni. Jako Jack Boyd, szef policji, musisz zmierzyć się ze światkiem przestępczym Freeburgu — miasta, które schodzi na psy. Czy Jack przejdzie na emeryturę, ciesząc się okrągłą sumką na koncie, czy też może będzie biedował lub nawet...